GTFR Rating

Tällä sivullä näet GTFR Ratingisi. Näet oman ratingisi liittymällä yhdistyksen jäseneksi.

Live Rating on rating kuljettajan viimeisimmän kilpailun jälkeen. Live Ratingia voi ajatella ”kuntopuntarina”. Jos Live Rating on tällä hetkellä korkeampi kuin Career Rating, tarkoittaa se, että kuljettaja on viime aikoina suoriutunut keskimääräistä tasoaan paremmin. Yksittäinen hyvä tai huono kilpailu voi vaikuttaa merkittävästi Live Ratingiin. Arvioitaessa kuljettajan ”kuntoa” on myös tärkeää huomioida, milloin viimeisin kilpailu on ajettu.

Driver
Live Rating 31.3.2024
Last Race
Races
Change
1EsPresso_Juures149010.3.2024120
2STS_frequency146124.3.202441
3Kuju15141110.3.202461
4Max_out_FIN140110.3.2024198
5juusohoo136410.3.202473
6Teemu Vorho130831.3.202427−86
7Punttoni130518.6.202379
8Aki Koskinen12822.2.202311
9OOTI1127516.12.202037
10plusmiinusnolla12669.2.202036
11Anartami124111.2.202430
12PePeLiiNi123931.3.202461−8
13Jack_Janiels84122922.12.202229
14Jeielii122724.3.202442
15vartijan12164.6.202330
16Kivinen-198120831.3.2024152−19
17Saarn1119231.3.202476+36
18Perttu Raussi116217.3.202439
19RoXon89115124.3.2024120
20Henri Koponen114223.5.202133
21harza-1981113915.11.202331
22Spede89113716.3.202229
23Soigge113229.11.202334
24Snow_Man_FIN112810.3.2024207
25STS_nibles112224.3.202430
26Antonpoika111610.3.2024114
27Gt_Moto7011063.3.202495
28FinFacer109318.6.201915
29Tapionkaski109117.10.202114
30Oskari Okkonen109022.11.202327
31BetelgeuzeFIN108524.3.202446
32razer1024108024.3.2024147
33Sami Munck10712.2.202312
34Matti Haanpää106024.11.202213
35Iiro Forsblom105824.11.20227
36mirkkuliisa105210.3.2024203
37nnaleksi104818.10.20239
38Janis_Petke79104821.5.202317
39repairshopman104016.12.202318
40GTFR_Elf10367.12.202230
41juno2017102524.3.2024115
42Joni Lindholm10233.3.202479
43Jari Luomajoki102122.12.20229
44VatasenJalat101331.3.202125
45Midder-99716.3.202263
46de_coeur97420.9.202330
47Toni Limnell96916.3.20226
48Garamond24796931.3.2024137+14
49Mikko Väkevä96712.10.202287
50Kimhei6996627.9.202374
51black_throated_d96327.10.20215
52Portsi8496321.5.202341
53kuisseli96016.12.202312
54Josua Ali-Keskikylä9592.3.202268
55H1rv8nen95619.1.202245
56SKARBARELLO9462.2.202245
57Teemu Tammi94420.6.20214
58Koippa7893616.9.202153
59Mika Vennola93431.3.202135
60Steam-Machine_6993224.3.202413
61deequ31392731.3.202437−37
62Joonas Rintamäki92113.6.202163
63misalm91316.9.202064
64Tomas Kuusela89118.2.2024104
65Mika Lahti88813.6.20213
66jhannes18858.12.202273
67saland8r88124.2.202129
68Wili7587716.3.202213
69Jarninho78747.5.202339
70pekka_raita86522.9.202112
71aapeee10085810.3.2024108
72Pallonen-19648419.1.202222
73Ekis216008278.12.202118
74Rehveli_Jr75624.10.202123
75Mr_HandsomeGhost74627.10.202143
76osGyyd847342.6.202111
77Atik Velling69331.8.202261
78MorugaScorpion66828.1.202460

Career Rating on keskiarvo jokaisen ajetun kilpailun jälkeisestä ratingista, ja se kuvastaa kuljettajan pitkän aikavälin tasoa. Jos kuljettaja on ajanut paljon kilpailuita, yksittäinen hyvä tai huono suoritus ei vaikuta Career Ratingiin merkittävästi. Sen sijaan uusilla kuljettajilla vaikutus on merkittävämpi, koska keskiarvoon laskettavia lukuja on vähemmän.

Driver
Career Rating 31.3.2024
Last Race
Races
1Punttoni141018.6.202379
2EsPresso_Juures134410.3.2024120
3Kuju15131110.3.202461
4Max_out_FIN130910.3.2024198
5Kivinen-198128431.3.2024152
6juusohoo128010.3.202473
7STS_frequency127424.3.202441
8Teemu Vorho126731.3.202427
9mirkkuliisa125410.3.2024203
10plusmiinusnolla12499.2.202036
11Soigge122229.11.202334
12Aki Koskinen11882.2.202311
13RoXon89116724.3.2024120
14Henri Koponen116523.5.202133
15PePeLiiNi115731.3.202461
16Anartami113611.2.202430
17Snow_Man_FIN113110.3.2024207
18OOTI1113016.12.202037
19Oskari Okkonen112922.11.202327
20GTFR_Elf11297.12.202230
21Saarn1111131.3.202476
22vartijan11064.6.202330
23Joni Lindholm11043.3.202479
24STS_nibles110324.3.202430
25Antonpoika110010.3.2024114
26harza-1981109715.11.202331
27FinFacer109218.6.201915
28Tapionkaski107417.10.202114
29Spede89106916.3.202229
30Matti Haanpää106824.11.202213
31Jari Luomajoki106622.12.20229
32Perttu Raussi106317.3.202439
33nnaleksi106218.10.20239
34Gt_Moto7010563.3.202495
35Jeielii104824.3.202442
36Midder-104316.3.202263
37Mikko Väkevä104312.10.202287
38Jack_Janiels84103422.12.202229
39Iiro Forsblom103024.11.20227
40Sami Munck10262.2.202312
41Kimhei69102427.9.202374
42juno2017101824.3.2024115
43H1rv8nen101819.1.202245
44de_coeur101720.9.202330
45Janis_Petke79101321.5.202317
46SKARBARELLO10052.2.202245
47deequ313100431.3.202437
48Tomas Kuusela99818.2.2024104
49razer102498524.3.2024147
50Toni Limnell97816.3.20226
51black_throated_d97527.10.20215
52repairshopman97016.12.202318
53BetelgeuzeFIN96524.3.202446
54Steam-Machine_6996524.3.202413
55kuisseli96416.12.202312
56Joonas Rintamäki96013.6.202163
57Teemu Tammi95620.6.20214
58Portsi8495421.5.202341
59VatasenJalat95031.3.202125
60Josua Ali-Keskikylä9452.3.202268
61aapeee10094110.3.2024108
62Garamond24792531.3.2024137
63misalm91916.9.202064
64pekka_raita91522.9.202112
65Mika Lahti91413.6.20213
66saland8r90724.2.202129
67Wili7590016.3.202213
68Jarninho78927.5.202339
69Ekis216008928.12.202118
70jhannes18878.12.202273
71Koippa7888016.9.202153
72Mr_HandsomeGhost87127.10.202143
73Rehveli_Jr85324.10.202123
74Pallonen-19648499.1.202222
75Mika Vennola83931.3.202135
76osGyyd848052.6.202111
77Atik Velling77631.8.202261
78MorugaScorpion77428.1.202460