GTFR Rating

Tällä sivullä näet GTFR Ratingisi. Näet oman ratingisi liittymällä yhdistyksen jäseneksi.

Live Rating on rating kuljettajan viimeisimmän kilpailun jälkeen. Live Ratingia voi ajatella ”kuntopuntarina”. Jos Live Rating on tällä hetkellä korkeampi kuin Career Rating, tarkoittaa se, että kuljettaja on viime aikoina suoriutunut keskimääräistä tasoaan paremmin. Yksittäinen hyvä tai huono kilpailu voi vaikuttaa merkittävästi Live Ratingiin. Arvioitaessa kuljettajan ”kuntoa” on myös tärkeää huomioida, milloin viimeisin kilpailu on ajettu.

Error requesting data: cURL error 28: Operation timed out after 5000 milliseconds with 0 bytes received

Career Rating on keskiarvo jokaisen ajetun kilpailun jälkeisestä ratingista, ja se kuvastaa kuljettajan pitkän aikavälin tasoa. Jos kuljettaja on ajanut paljon kilpailuita, yksittäinen hyvä tai huono suoritus ei vaikuta Career Ratingiin merkittävästi. Sen sijaan uusilla kuljettajilla vaikutus on merkittävämpi, koska keskiarvoon laskettavia lukuja on vähemmän.

Driver
Career Rating 16.6.2024
Last Race
Races
1Punttoni140221.4.202483
2EsPresso_Juures135816.6.2024132
3Kuju1513212.6.202469
4Max_out_FIN131316.6.2024210
5STS_frequency130016.6.202453
6Kivinen-198128431.3.2024152
7juusohoo128021.4.202477
8Teemu Vorho126731.3.202427
9plusmiinusnolla12499.2.202036
10mirkkuliisa124416.6.2024215
11Soigge122229.11.202334
12RoXon89116216.6.2024130
13Snow_Man_FIN113416.6.2024217
14OOTI1113016.12.202037
15Oskari Okkonen112922.11.202327
16GTFR_Elf11297.12.202230
17STS_nibles111219.5.202438
18Saarn1111131.3.202476
19Antonpoika109716.6.2024126
20harza-1981109715.11.202331
21Jeielii108816.6.202454
22Spede89106916.3.202229
23Jari Luomajoki106622.12.20229
24Perttu Raussi106317.3.202439
25nnaleksi106218.10.20239
26Gt_Moto7010563.3.202495
27Midder-104316.3.202263
28juno2017101916.6.2024127
29H1rv8nen101819.1.202245
30de_coeur101720.9.202330
31deequ31399921.4.202441
32BetelgeuzeFIN98916.6.202458
33repairshopman98621.4.202422
34razer10249857.4.2024149
35black_throated_d97527.10.20215
36TCR_Kemp9742.6.202423
37Steam-Machine_6996524.3.202413
38kuisseli96416.12.202312
39markusVII96223.4.20234
40Joonas Rintamäki96013.6.202163
41Teemu Tammi95620.6.20214
42Portsi8495421.5.202341
43aapeee10093816.6.2024120
44Garamond24792531.3.2024137
45misalm91916.9.202064
46pekka_raita91522.9.202112
47Wili7590016.3.202213
48Ekis216008928.12.202118
49Mr_HandsomeGhost87127.10.202143
50Pallonen-19648499.1.202222
51Mika Vennola83931.3.202135
52Atik Velling77631.8.202261
53MorugaScorpion7727.4.202462