Gr.4 Open Championship

 

Tärkeimmät nostot:

  1. Gr.4 luokan autoilla ajettava kuuden osakilpailun sarja. Kuljettaja ajaa koko sarjan sillä autolla, jolla osallistuu ensimmäisen osakilpailun aika-ajoihin. Autoa ei saa vaihtaa kesken sarjan.
  2. Auton voi valita vapaasti kaikista Gr.4 luokan autosta. Balance of Performance (BoP) asetus on kisoissa päällä.
  3. Ennen jokaista kilpailua ajetaan 10 minuutin karsinnat, jotka määrittävät kuljettajien kisahuoneen. Kisahuoneissa ajetaan 5 minuuttia kestävä yhden vedon ”one-shot” aika-ajo, joka määrittää lähtöjärjestyksen.
  4. Jokainen kuljettaja on ennen lähtöä velvollinen selvittämään oman kisahuoneensa ja lähtöpaikkansa, ja seuraamaan Discordista sarjan kanavalta mahdollisia tiedotuksia kisaan liittyen.
  5. Ensimmäinen rage quit aiheuttaa kuljettajalle kilpailukiellon sarjan loppuihin osakilpailuihin. Mikäli huoneesta poistuminen johtuu esimerkiksi disconnectista tai muusta painavasta ja perustellusta syystä, kuljettaja on velvollinen ilmoittamaan tästä tuomaristolle. Kuljettaja on velvollinen osoittamaan disconnectin tapahtumisen tuomaristolle oma-aloitteisesti kilpailun jälkeen. Tuomaristo myös tutkii replaystä huoneesta lähtöä edeltäneet tapahtumat asian todentamiseksi.
  6. Käytettävissä olevat renkaat: Racing Soft ja Racing Medium.
  7. Initial fuel 75 %, rengaskuluma 5x, polttoainekuluma 2x
  8. Ratarajoina toimivat radan reunalla olevat kiinteät viivat. Kanttikivet eivät ole rata-aluetta. Poikkeuksista ilmoitetaan Discord-ketjussa kuvien kera hyvissä ajoin ennen osakilpailua, jossa poikkeus on voimassa.
  9. Autoissa tulee käyttää sarjaa varten tehtyä numeroalustaa ja kisanumeroa (”numberplatea”)  sekä sponsorin logoa takasiivessä – ohje on julkaistu sarjan Discord-ketjun kiinnitetyissä viesteissä. Tarvittavat decalit löytyvät Max_out_FIN:n ja Steam-Machine_69:n galleriasta.
  10. Sarjassa on koekäytössä uusi toimintatapa, jossa tuomaristo kuulee protestien kohteiden näkemyksen tilanteista.

Huomio: Circuit de la Sarthella (”Le Mans”) radan pituuden vuoksi karsinnan kesto on 13 minuuttia ja one-shot aika-ajossa kierros pitää aloittaa 7 minuutin sisällä.

Ylläpidolla on oikeus muuttaa ja tarkentaa sääntöjä tarvittaessa; tästä ilmoitetaan aina kuljettajille. Kuljettajilla on velvollisuus raportoida ylläpidolle, mikäli säännöistä löytyy aukko tai ns. ”porsaanreikä” joka mahdollistaa sääntöjen kiertämisen.

Autolista

Alfa Romeo 4C Gr.4
Aston Martin Vantage Gr.4
Audi TT Cup 2016
BMW M4 Gr.4
Bugatti Veyron Gr.4
Chevrolet Corvette C7 Gr.4
Citroën GT by Citroën
Dodge Viper Gr.4
Ferrari 458 Italia Gr.4
Ford Mustang Gr.4
Honda NSX Gr.4
Hyundai Genesis Gr.4
Jaguar F-type Gr.4
Lamborghini Huracán Gr.4
Lexus RC F Gr.4
Mazda Atenza Gr.4
McLaren 650S Gr.4
Mercedes-Benz SLS AMG Gr.4
Mitsubishi Lancer Evolution Final Edition Gr.4
Nissan GT-R Gr.4
Peugeot RCZ Gr.4
Porsche Cayman GT4 Clubsport 2016
Renault Sport Megane Gr.4
Renault Sport Megane Trophy 2011
Subaru WRX Gr.4
Toyota 86 Gr.4
Volkswagen Scirocco Gr.4

2019 lopulla GTS kyselyyn vastanneille lahjoitettu Toyota GR Supra (Nurburgring Livery) Gr.4 on kielletty tässä sarjassa.

 

Kilpailupäivän kulku

Kilpailut järjestetään sunnuntaisin, alkaen vapailla harjoituksilla, joita kuka tahansa voi ennen aika-ajoa hostata. Kilpailu- ja karsintahuoneiden hostit ilmoitetaan aina ennen kilpailua Discordissa sarjan ketjussa. Kaikki kilpailijat ovat itse velvollisia selvittämään kilpailun hostin ja lisäämään hänet PSN-kaveriksi ennen kilpailun alkua. Kilpailuhuoneeseen on saavuttava viimeistään klo. 18:30, poikkeuksena UUDET kuskit, joiden on AINA saavuttava huoneeseen viimeistään klo. 18:00, ja huoneen host on oltava jo tässä vaiheessa PSN-kaverina. Muussa tapauksessa uusi kuljettaja ei voi osallistua osakilpailuun, ja kuljettaja pääsee mukaan vasta seuraavaan osakilpailuun. Tällä vältetään yhteyksien toimivuuteen liittyvät viivästykset.

Yhden kierroksen testistartti otetaan heti, kun kaikki kilpailijat ovat saapuneet paikalle. Testistarttia varten kuljettajien on oltava läsnä pelin ääressä ennen aika-ajojen alkua. Testistarttia yritetään uudelleen kaksi kertaa, mikäli lähtöruutuun jäämisiä esiintyy. Kuljettajat, joilla esiintyy ongelmia yhteyksien kanssa jo tässä vaiheessa, eivät voi osallistua osakilpailuun.

Ennen kisahuoneeseen saapumista pyydämme kilpailuun tulevia testaamaan PS4:n verkkoyhteyttään. Se muuttaa IP-osoitteen. Tämä edesauttaa hieman ruutuunjäämisbugiin ja siihen että KAIKKI kuskit näkevät toisensa radalla. Jokainen kuljettaja on velvollinen ilmoittamaan huoneessa näkemänsä pelaajamäärän kun huoneen hostaaja näin pyytää. Jos et näe jotain kuljettajaa, tämä jää melko varmasti lähdössä ruutuun, tai ette näe häntä radalla kilpailun tai aika-ajojen aikana.

Kilpailun hostille on annettava työrauha. Pyydämme pitämään mielessä, että kaikki huoneessa kirjoitetut chat-viestit näkyvät striimissä, joten kaikenlainen turha kommentointi on kielletty.

Onnistuneen testistartin jälkeen, noin kello 19:00, alkavat 10 minuuttia* kestävät karsinnat.

Karsinnassa nopean kierroksen saa ajaa loppuun, mikäli sen ehtii aloittaa 10 minuutin* aikarajan puitteissa. Karsinnat ajetaan useassa lobbyssä siten, että kaikki ilmoittautuneet mahtuvat mukaan. Karsinnan tulokset kaikista huoneista yhdistellään ja nopeimmat 14 pääsevät A-huoneeseen, seuraavaksi nopeimmat 15 B-huoneeseen ja niin edelleen. Karsintoja seuraa täten aina n. 10-20 minuutin tekninen tauko, kun tulokset yhdistellään ja julkaistaan Discordiin. Tämän tauon aikana kuljettajien on odotettava aika-ajohuoneissa. Kun tulokset ja kisahuoneiden hostit on julkaistu, siirtyvät kuljettajat ilmoitettuihin kisahuoneisiin, jossa ajetaan yhden kierroksen testistartti yhteyksien testaamiseksi. Tämän jälkeen kisahuoneessa on vuorossa aika-ajot

Aika-ajon kesto on 5 minuuttia**, ja tämän ajan puitteissa jokainen kuljettaja saa ajaa yhden out-lapin ja yhden aikakierroksen. Nopea kierros on ehdittävä aloittamaan 5 minuutin** aikarajan puitteissa. Kuljettajat lähtevät varikolta radan pituudesta riippuen noin 10-15 sekunnin välein out-lapille. Aikakierrokselle lähdettäessä on käytettävä pelisilmää siten, että kierrokselle lähdettäessä välimatka edellä menevään on riittävä, ja jokainen saa ajaa kierroksensa rauhassa loppuun. Aikakierroksen päätyttyä on suotavaa jatkaa radalla hitaasti ns. jäähdyttelykierroksella, kunnes kaikki ovat ajaneet nopean kierroksensa. Koska Q2 striimataan, on auton parkkeeraaminen hiekalle ja muu kaikenlainen epäsopiva autolla kikkaileminen kielletty. Varikolle hyppääminen on ehdottomasti kielletty ennen kuin Host antaa tähän luvan, tai huoneen sääntöjä muutetaan, mikä pakottaa kaikki varikolle. Kun kaikki ovat ajaneet kierroksen, host muuttaa huoneasetukset kisa-asetuksiin, ja kuljettajien on vaihdettava alle kisarenkaat ja ajettava 1. ajanottosektorin yli. Tämän jälkeen host ilmoittaa varoitusajan (max 5min), jonka jälkeen kisa alkaa.

Jokaisen kuljettajan tulee löytää sopiva rako ajaa aikakierros ilman ohituksia. Karsinnassa ja aika-ajossa hitaalla kierroksella olevat (sisäänmeno- tai ulostulokierros / pieleen mennyt kierros) ovat väistämisvelvollisia. Aikakierroksella ei haeta ohitusta. Ohittaminen on sallittua ainoastaan, kun edellä ajava selkeästi antaa tietä. Kaikilla kuljettajilla on oikeus ajaa oma nopea kierroksensa maaliin asti, mutta selkeän virheen sattuessa on annettava tietä nopeammille autoille. Aikakierroksen päätyttyä ei jäädä radan varteen parkkiin, vaan ajetaan AINA omalle varikolle. Varikolle ”hyppääminen” menun kautta on ehdottomasti kielletty.

* Le Mansissa karsinnan kesto on radan pituuden vuoksi 13 minuuttia
**Le Mansissa aika-ajon kesto on radan pituuden vuoksi 7 minuuttia, jonka aikana ajettaan yksi out-lap ja yksi aikakierros

Tiimit

Kilpailijat voivat vapaaehtoisesti muodostaa kahden hengen tiimejä, joille lasketaan pisteet. Tiimin voi perustaa myös kesken kauden. Tiimien muodostaminen on vapaaehtoista ja kyseessä on edelleen yksilökilpailu, täten tiimipisteillä ei ole yksilömestaruuden kannalta merkitystä. On suotavaa, että tiimeillä on samankaltainen livery autoissa. Tiimien jäsenet ja nimet tulee ilmoittaa lomakkeella gtfr.fi -sivustolla.

 

Pisteytys

A1 A2 A3 A4 A5 A6 A7 A8 A9 A10 A11 A12 A13 A14 A15
55 50 46 43 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31
B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 B13 B14 B15 B16
33 30 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15
C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 C9 C10 C11 C12 C13 C14 C15 C16
18 15 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0

Rangaistukset ja protestit

Rangaistuksissa käytämme pohjana rangaistuslaskuria jolla rakennamme pohjan jokaiselle tuomiolle. Tuomaristo voi halutessaan rangaista kuskia vaikka tilanteesta ei tulisikaan virallista protestia. Esimerkkinä: Rata-alueen rikkeet, varomaton ajotyyli ja huolimattomat radalle paluut tai muu vaaran aiheuttaminen, toistuva valojen vilkuttelu.

Karsinnassa ja aika-ajoissa myös noudatettava seuraavia sääntöjä: Aika-ajoissa ohittelu kielletty jollei edellä ajava anna selvästi tilaa. Hitaampi kuljettaja saa tehdä oman suorituksensa rauhassa ja tällöin nopeampi kuljettaja ei saa roikkua perässä painostamassa. Nopeamman kuljettajan on löydettävä sopiva rako suoritukselleen. Radalta on ehdottoman kiellettyä hypätä suoraan varikolle. Varikolle hyppääminen sallittua ainoastaan varikkosuoralta.

Rangaistuspisteet

Kilpailutilanne 0
Pieni rike: 1 – 4 Autot eivät vahingoitu ja tilanne on osittain vahinko/kisatilanne, position mahdollinen palauttaminen. Sinisten lippujen huomiotta jättäminen. Lievät ratarajarikkomukset. Lievä epäurheilijamainen käytös.
Keski-suuri 3 – 6 Autot rikkoutuivat, osittain piittaamaton ratakäyttäytyminen (Sukeltaminen tms rinnastettava teko).  Toistuvat/merkittävät ratarajarikkeet. Keskisuuri epäurheilijamainen käytös.
Suuri rike: 5 – 8 Autot rikkoutuivat, piittaamaton ratakäyttäytyminen, position palauttamatta jättäminen. Suuri epäurheilijamainen käytös.
Vakava rike: 7 – X Autot rikkoutuivat, vakava piittaamattomuus, tahallinen rike (brake check, radalta kiilaaminen). Vakava epäurheilijamainen käytös.

 

Rangaistuspisteytys ja tuomiot

0 – 6 Ei jatkotoimia Ei pistevähennyksiä
7 – 13 Lähtöruuturangaistus* Ei pistevähennyksiä
14 – 20 Lähtoruuturangaistus 2 -5 sarjapistettä**
21 – 25 Lähtoruuturangaistus 3 -10 sarjapistettä
26-30 Lähtoruuturangaistus 4 -15 sarjapistettä
31-35 Lähtoruuturangaistus 5 -20 sarjapistettä
36 – X DISKAUS DISKAUS

*) Lähtöruuturangaistus: kuljettaja saa ajaa karsinnan, joka määrää kisahuoneen, mutta joutuu lähtemään kilpailuun viimeisestä ruudusta siinä huoneessa, johon karsinnasta päätyy.

**) Sarjapisterangaistus tarkoittaa kumulatiivista menetettyjen pisteiden määrää.

 

  • Rage quitista (RQ) tulee kuljettajalle kilpailukielto sarjan loppuihin osakilpailuihin. Kuljettajia kuullaan aina jälkikäteen asiasta.
  • 36 pisteen jälkeen diskataan sarjasta ja mitätöidään sijoitukset sekä pisteet.
  • Lähtöruuturangaistus tarkoittaa, että karsinta-aika-ajon saa ajaa normaalisti, mutta kilpailuun joutuu lähtemään gridin viimeisenä siinä huoneessa, johon karsiutuu. Rangaistus on suoritettu vasta kun on osallistunut seuraavaan kilpailuun, eli ajamatta jätetty kisa ei kumoa AA-kieltoa.
  • Ratarajarikkomuksista voidaan antaa protestien perusteella rangaistuspisteitä vain, jos ylityksistä on saanut selkeää hyötyä.
  • Rangaistuksia voidaan jakaa ilman kolariakin, esimerkiksi epäurheilijamaisesta käyttäytymisestä radalla, eli jos joudut luopumaan omista oikeuksista kolarin välttämiseksi voidaan vastapuolta rangaista vaarallisesta ajotavasta.
  • Radalta suoraan varikolle hyppäämisestä seuraa yhden sarjapisteen menetys.
  • Epäurheilijamainen käytös tai kisan järjestämisen/kulun tahallinen vaikeuttaminen yms. ovat myös rangaistavia tuomariston harkinnan mukaan.
  • Epämääräisissä useamman auton kolaritilanteissa noudatetaan periaatetta, että suurin syyllinen on se, jolla oli parhaat mahdollisuudet havaita vaara ja ennakoida se. Esim. kahden auton taistelussa kolmas tulee yllättäen takaa mukaan.
  • Suorilla ajettaessa ajolinjan voi valita vapaasti vain silloin kun ei ole miltään osin limittäin kenenkään muun kanssa.

Siniset liput

Kierroksella ohittavalle on annettava esteetön mahdollisuus turvalliseen ohitukseen niin, ettei ohittajan tarvitsisi juurikaan hidastaa vauhtiaan. Kun kierroksella ohitettava alkaa haittaamaan nopeamman vauhtia, on ohitettavan mahdollistettava turvallinen ohitus viimeistään seuraavan sektorin tai selvän suoran aikana.

Protestien teko

Protestit tulee olla jätettynä aina viimeistään tiistaina klo 22.00, ja tähän tulee olla oma tai kaverilta lainattu videoklippi. (Mieluiten Youtube-linkki), ja video pitää kuvata molempien osapuolien autosta. Lisäksi protestiin tarvitsee liittää oma näkemys tilanteesta, esimerkkinä: “Kuljettaja X sukelsi autoni kylkeen, ja ei kolarista huolimatta antanut sijoitusta takaisin”. Jos protestin tekijä vetoaa protestissa autojen vaurioitumiseen, tulee rikkoutuminen voida todentaa videoleikkeeltä.

Protestia ei voi jättää heti kilpailun jälkeen, vaan nukutaan aina yön yli ja pureskellaan asiaa. Kannattaa myös miettiä etukäteen se että oliko kyseessä kisatilanne, puhdas vahinko vai jopa omasta syystä johtunut kolari.

Rangaistukset käsittelee aina 3 sarjan ulkopuolista tuomaria, ja muut kuin tuomarit eivät saa vaikuttaa tuomioon. Tuomaristo kuulee protestien kohteiden näkemyksen asiasta. Jos vastinetta ei toimita pyydetyssä ajassa, ratkaisee tuomaristo tilanteen ilman kuulemista. Tuomariston päätöksiin ei voi enään jälkikäteen vaikuttaa, ja rangaistus astuu voimaan heti kun tuomio on julkistettu.

Tuomaristo jättää tuomionsa: Perjantaina klo 18.00 mennessä.

 

Disconnect 

Mikäli yksittäinen kuljettaja putoaa huoneesta hänestä itsestään johtumattoman yhteyden menettämisen (disconnect) vuoksi, hän on oikeutettu saamaan huoneen viimeisten sijoitusten pisteet putoamisjärjestyksessä. Kuljettaja on velvollinen toimittamaan tapahtuneen jälkeen ilman erillistä pyyntöä tuomaristolle materiaalia siitä, että kyseessä oli disconnect, eikä tahallinen poistuminen (rage quit). Tarkoitukseen sopii esimerkiksi videoleike, jonka voi tallentaa share-näppäimellä.

Jos jokin kilpailuhuone kaatuu, kun kilpailusta on ajettu yli 50 %, jaetaan kaikista huoneista puolikkaat pisteet. Tällä varmistetaan pisteytyksen jatkuvuus huoneiden välillä. Kaatuneen huoneen lopputulokset katsotaan kaatumishetkestä, ja muista huoneista kilpailun lopputuloksista. Myös disconnect-kuljettajien saamat jämäpisteet puolitetaan. Jos huone kaatuu kun kilpailusta on ajettu alle 50% huoneen kaatuessa, uusitaan kyseisen huoneen kilpailu kokonaisuudessaan heti, tai myöhempänä ajankohtana.

Lobbyasetukset

Select Conditions: Ilmoitetaan GTFR-sivuston kisakalenteri-osiossa.
Time Limit: Karsinta: 10 minutes, Aika-ajo: 5 minutes
Osakilpailu: Kierrosmäärä ilmoitetaan GTFR-sivuston kisakalenteri-osiossa.

Race Settings
Start type: Grid start with false start check
Grid order: Fastest first
Boost: Off
Slipstream strength: Real
Visible damage: On
Mechanical damage: Heavy
Tyre wear: 5x
Fuel depletion: 2x
Initial fuel: 75%
Grip reduction: Real
Race finish delay: 180 sec

Regulation Settings
Filter by category: Gr.4
Balance of Performance: On
Max Power: BoP
Min weight: BoP
Max tyre: Racing Soft
Min tyre: Racing Medium
Tuning: No limit

Penalty Settings
Ghosting: None
Shortcut penalty: Karsinta ja aika-ajo ON, Kilpailu OFF
Wall collision penalty: None
Side contact penalty: Off
Correct vehicle course after wall collision: Off
Replace cars: Off
Flag rules: On

Driving Options
Countersteering assistance: Prohibited
ASM: Prohibited
Driving line assist: Prohibited
Traction control: No limit
ABS: No limit
Auto drive: Prohibited

 

Sarjataulukko

Sija
Kuljettaja
Pst
Ajetut
Fastest Lap
Rang.pst.
Auto
1TheMasi54283630Ferrari 458 Italia Gr.4
2FrankBlackIII261600McLaren 650S Gr.4
3juusohoo259600McLaren 650S Gr.4
4Salone__254600Ferrari 458 Italia Gr.4
5Kivinen-198248600Porsche Cayman GT4 Clubsport 2016
6RoXon89246600McLaren 650S Gr.4
7Moguzi230605McLaren 650S Gr.4
8mirkkuliisa224600Honda NSX Gr.4
9Max_out_FIN221610Dodge Viper Gr.4
10jonnimon218610McLaren 650S Gr.4
11Scound_187600McLaren 650S Gr.4
12Snow_Man_FIN185600McLaren 650S Gr.4
13Antonpoika157600Porsche Cayman GT4 Clubsport 2016
14Batimm01151620Toyota 86 Gr.4
15Kovat_piipus147600McLaren 650S Gr.4
16Saarn1144620Porsche Cayman GT4 Clubsport 2016
17Portsi84143604McLaren 650S Gr.4
18juno2017139600Chevrolet Corvette C7 Gr.4
19razer1024121600Dodge Viper Gr.4
20Ekis21600119600Renault Sport Megane Trophy 2011
21Makkeri_77114600Aston Martin Vantage Gr.4
22aapeee100113610Porsche Cayman GT4 Clubsport 2016
23EsPresso_Juures112600Porsche Cayman GT4 Clubsport 2016
24hankalat5110600Renault Sport Megane Trophy 2011
25atik77103620Audi TT Cup 2016
26Hesekki102600Jaguar F-type Gr.4
27OpelOnPop99600McLaren 650S Gr.4
28JouKid84600Porsche Cayman GT4 Clubsport 2016
29EliasKulju77600Ferrari 458 Italia Gr.4
30Punttoni71613Citroën GT by Citroën
31Sisujussi71600Subaru WRX Gr.4
32pekka_raita65600Renault Sport Megane Trophy 2011
33Steam-Machine_6964600Jaguar F-type Gr.4
34Kuju1562600Jaguar F-type Gr.4
35SlimYeezuz62600Renault Sport Megane Trophy 2011
36Pallonen-196460600Lamborghini Huracán Gr.4
37HolmesinJoni58610Audi TT Cup 2016
38teuwo8258600Bugatti Veyron Gr.4
39Mr_HandsomeGhost57605Chevrolet Corvette C7 Gr.4
40leivot55600McLaren 650S Gr.4
41S_Silen55600Porsche Cayman GT4 Clubsport 2016
42Jarninho751600McLaren 650S Gr.4
43teijo6748610McLaren 650S Gr.4
44MarkFaster600047600Subaru WRX Gr.4
45Senaattori146610BMW M4 Gr.4
46ajin1641610Bugatti Veyron Gr.4
47teemuqi40600Ferrari 458 Italia Gr.4
48adezzze39610McLaren 650S Gr.4
49Saarju7833600Ferrari 458 Italia Gr.4
50funniestcowboy26600McLaren 650S Gr.4
51Temmo_MakLaren25600McLaren 650S Gr.4
52PePeLiiNi23600Renault Sport Megane Trophy 2011
53willy7622600McLaren 650S Gr.4
54jyri8121600Renault Sport Megane Trophy 2011
55osGyyd8421600Renault Sport Megane Trophy 2011
56marselo_FIN17600McLaren 650S Gr.4
57pidatetty_huopa15600Chevrolet Corvette C7 Gr.4
58Klippaniii14600Ferrari 458 Italia Gr.4
59oppaa8912600Audi TT Cup 2016
60Hunni846600McLaren 650S Gr.4
61Jugiooz76-FIN4600Subaru WRX Gr.4

Tiimien sarjataulukko

Sija
Tiimi
Pst
Ajetut kisat
Kuljettajat
1NCR Racing with Ferrari 53712Salone__ & TheMasi54
2NCR Racing Team Group Four 50712Kivinen-198 & juusohoo
3ASR McLaren47612RoXon89 & Moguzi
4Another Star GT4 Motorsport 40612Max_out_FIN & Snow_Man_FIN
5Final Boss37112mirkkuliisa & Kovat_piipus
6Team Name Metal Oy31912FrankBlackIII & teuwo82
7Underdogs Hurricanes26012razer1024 & juno2017
8Team TBR 25612EsPresso_Juures & Saarn1
9F&T Racing Team25412Batimm01 & atik77
10PRO Rookies 4 Ever by ASR22712Portsi84 & JouKid
11FiBa17212Makkeri_77 & HolmesinJoni
12PitBull Team16812S_Silen & aapeee100
13RTF- Taksimynämäki.fi14012OpelOnPop & ajin16
14Grand Mac Racing9412adezzze & leivot
15Mission Spinnow9112EliasKulju & Klippaniii
16Team SlowBoys 4212osGyyd84 & jyri81
Sarjataulukkonimi
R1
R2
R3
R4
R5
R6
Rng yht.
Sarjapistemiinukset
Jatkotoimenpide
Jatkotoimenpide suoritettu
Mr_HandsomeGhost05000050
Portsi8404000040
Moguzi00005050
Punttoni00003030

Ilmoittaudu sarjaan

Kirjaudu sisään ilmoittautuaksesi sarjaan.

Sarjaan ilmoittautuneet

IlmoittautunutMihin kisoihin osallistut?Toiminnot
willy_76Kisa 6
willy_76Kisa 6
teijo67Kisa 6
Saarju78Kisa 6
Ajin16Kisa 6
FunniestcowboyKisa 6
marselo_FINKisa 6
teuwo82Kisa 6
Temmo_MakLarenKisa 6
PePeLiiNiKisa 6
PunttoniKisa 5
OpelOnPopKisa 6
EliasKuljuKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 6
jyri81Kisa 6
Kuju15Kisa 5, Kisa 6
Ajin16Kisa 2, Kisa 4
EliasKuljuKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 5, Kisa 6
EsPresso_JuuresKisa 4, Kisa 6
Jugiooz76FINKisa 4
teuwo82Kisa 5
PunttoniKisa 3
teemuqiKisa 3
razer1024Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
SlimYeezuzKisa 4, Kisa 5, Kisa 6
pidatetty_huopaKisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Hunni84Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Ajin16Kisa 2
Makkeri77Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
teuwo82Kisa 2
Scound_Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Jarninho7Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
jyri81Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
osGyyd84Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
RoXon89Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Kovat_piipusKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
MarkFaster6000Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
HairikkoKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
atik77Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
AleksiLahKisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Pallonen-1964Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
jonnimonKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
FrankBlackIIIKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
pekka_raitaKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Mr_HandsomeGhostKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Senaattori1Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
JouKidKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
HesekkiKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
aapeee100Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
juusohooKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
senisekoKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
mirkkuliisaKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
AntonpoikaKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
SisujussiKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
MoguziKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
HolmesinJoniKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
SteamMachine69Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Batimm01Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5
EliasKuljuKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Saarn1Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Ekis21600Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
SSSALoneKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Portsi84Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
juno2017Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Snow_Man_FINKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Kivinen-198Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
Max_out_FINKisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6
TheMasi54Kisa 1, Kisa 2, Kisa 3, Kisa 4, Kisa 5, Kisa 6

 Ilmoittautuneita: 67